فرامال fara mall
No products in the cart.

استارلینک چیست

استارلینک چیست؟

استارلینک

استارلینک-لوگو-مرکز خرید فرامال

Starlink یکی از شرکت های ارائه دهنده اینترنت پر سرعت برای انواع کاربران  در سراسر دنیا می باشد. برای راه اندازی استارلینک شما به یک عدد دیش ماهواره ای نیاز دارید تا بتوانید به توسط ماهواره هایی که شرکت SpaceX  به اسمان پرتاب کرده خدمات اینترنت شرکت استارلینک را دریافت کنید.

 

 

استارلینک

استارلینک-Starlink- مرکز خرید فرامال

 

 

شما برای دریافت خدمات اینترنت شرکت Starlink  باید دیش ماه واره ای ان را با قیمت پایه 599 دلار خریداری کنید چرا که امکان ساخت این دیش ها به دلیل قانونی نبودن ان وجود ندارد. همچنین مبلغ ماهیانه ای هم دارد که بسته به خدمات اینترنتی که نیاز دارید از قیمت پایه 110 دلار شروع می شود.

 

 

استارلینک چیست؟ هر آنچه باید در مورد سرویس اینترنت ماهواره ای ایلان ماسک بدانید.

استارلینک

استارلینک-Starlink- مرکز خرید فرامال

 

در واقع استارلینک  برای ارائه اینترنت پرسرعت و کم تأخیر در نقاط دورافتاده و روستایی در سطح جهان می باشد .در ادامه با ما در مرکز خرید فرامال با بررسی بیشتر همراه باشید.

 

اینترنت استارلینک اسپیس ایکس از ایده آینده‌نگر ایلان ماسک به یک ارائه‌دهنده اینترنت ماهواره‌ای با سرعت‌های سریع (50 تا 500 مگابیت در ثانیه) و داده‌های نامحدود برای 110 تا 500 دلار در ماه، بسته به اینکه اینترنت ماهواره‌ای مسکونی، RV یا تجاری می‌خواهید، تبدیل شده است.پ

 

سرویس های استارلینک

Starlink یک سرویس اینترنت ماهواره ای است که توسط SpaceX اداره می شود، شرکتی که در سال 2002 توسط ایلان ماسک تاسیس شد. اسپیس ایکس موشک ها و فضاپیماها را طراحی، تولید و پرتاب می کند. این شرکت پرتاب ماهواره های Starlink را در سال 2019 آغاز کرد و تا سپتامبر 2022 بیش از 3000 ماهواره را به مدار پایین زمین (LEO) پرتاب کرده است.

 

 

از سپتامبر 2022، هزینه سرویس از 110 دلار در ماه شروع می شود و هزینه سخت افزار(دیش ماهواره ای)  آن از 599 دلار اغاز میشود. شرکت Starlink چند سرویس ارائه می دهد که شما می توانید با توجه به نیاز و بودجه ای که دارید یکی از این گزینه ها را انتخاب کنید در زیر به معرفی این سرویس ها خواهیم پرداخت:

 سرویس اول:

Starlink Business نام دارد که برای مشاغل از راه دور و روستایی در سراسر جهان با پرداخت قیمت 500 دلار به صورت ماهیانه و  هزینه دیش که شما باید ان را اول تهیه کنید و قیمت ان 2500 دلار می باشد. و سرعت دانلود تا 350 مگابیت در ثانیه و تأخیر 20 تا 40 میلی ثانیه  خواهد بود.

 

   سرویس دوم:

Starlink برای RVs  می باشد که هزینه ماهیانه ان برابر با 135 دلار و خرید دیش  ان برای راه اندازی مبلغ 599 دلار  خواهد بود.

 

 و اما سرویس سوم:

Starlink Maritime می باشد که شما برای خرید سخت افزار یا (دیش) ان باید 10000 دلار پول خرج کنید و هزینه خدمات دهی ان هم به صو رت ماهینه برابر با 5000 دلار می باشد. سرعت دانلود تا 350 مگابیت در ثانیه را در دریا ارائه می دهد.

 

استارلینک

لوگو فرامال-فروش عمده-لوازم یدکی

خدمات Starlink

خدمات استارلینک به لطف مجموعه بزرگ ماهواره هایش به طور قابل توجهی گسترش یافته است. این شرکت در حال حاضر بیش از 3000 ماهواره در مدار دارد و با پرتاب های تقریبا هفتگی  همچنان به گسترش آن ادامه می دهد. در 18 سپتامبر 2022، اسپیس ایکس 54 ماهواره دیگر را به فضا پرتاب کرد.

استارلینک

استارلینک-Starlink- مرکز خرید فرامال

 

 

Starlink ادعا کرده که در تمام هفت قاره در دسترس می باشد – در سپتامبر 2022، بنیاد ملی علوم ایالات متحده اعلام کرد که در حال آزمایش “سرویس قطبی” Starlink در قطب جنوب است. با این حال، از اواسط سپتامبر 2022، شرکت Starlink اعلام کرده که خدمات این شرکت در سراسر آفریقا “به زودی” ارائه می شود. به عنوان مثال،مشخص کرده که در نیجریه و موزامبیک خدمات اینترنت استارلینک در سه ماهه چهارم 2022 آغاز خواهد شد.

 

 

در همین حال، Starlink مشغول گسترش خدمات خود به سایت‌ها و وسایل نقلیه تلفن همراه، مانند RVs و قایق‌ها است، در سال 2023، طبق برنامه ریزی ها، Starlink در تمام کشتی های Royal Caribbean International، Celebrity Cruises و Silversea Cruises در دسترس خواهد بود. SpaceX همچنین با خطوط هوایی مانند هاوایی ایرلاینز قراردادهایی خواهد بست تا اتصال Starlink را در پروازها ارائه دهد.

 

 

سرعت استارلینک چقدر است؟

استارلینک

استارلینک-Starlink- مرکز خرید فرامال

طبق گفته شرکت اطلاعاتی شبکه Ookla، در ایالات متحده، میانگین سرعت دانلود Starlink در سه ماهه دوم سال 2022 به بیش از 62 مگابیت در ثانیه رسید. این برای پخش ویدیو، دانلود بازی یا انجام هر کاری که می خواهند در اینترنت بیش از حد کافی است. با این حال، یک سال قبل، سرعت دانلود در ایالات متحده به 90 مگابیت در ثانیه رسیده  بود.

 

Starlink چگونه کار می کند؟

 

Starlink با یک بشقاب ماهواره ای Starlink، روتر وای فای/منبع تغذیه، کابل ها و پایه کار میکند.همچنین این دیش دارای یک پایه برای نصب در سطح زمین می باشد.

 

دیش استارلینک خود محور است و تا زمانی که دید واضحی از آسمان داشته باشد به سرعت متصل می شود. هنگامی که سخت افزار را راه اندازی کردید، می توانید به شبکه Starlink متصل شوید و از برنامه Starlink برای مدیریت سرویس خود استفاده کنید.

 

در مقایسه با سایر خدمات اینترنت ماهواره‌ای که از ماهواره‌های تکی و زمین‌ایستا استفاده می‌کنند .از آنجایی که Starlink ماهواره های زیادی دارد که نسبتاً نزدیک به زمین هستند، این امر موجب این می شود تا خدماتی که استارلینک ارائه می دهد تاخیر کمتری داشته باشد.

 

اول صفحه