فرامال fara mall
No products in the cart.

بهترین لپ تاپ های استوک دانشجویی

                                              بهترین لپ تاپ های استوک دانشجویی


بهترین لپ تاپ های استوک دانشجویی

 

فهرست مطالب

 

 

                                                                                                               مقدمه

 

اگر دانشجوی مهندسی هستید (یا به زودی دانشجو خواهید شد!)،باید بدانید که همه لپ تاپ هابر اساس نوع کاربری دسته بندی میشوند و هر دسته مخصوص کاربران خاصی روانه بازار میشوند.به نظر شمابهترین لپ تاپ های استوک دانشجویی  کدامها هستند؟در ادامه با کارشناسان ما در مرکز خرید فرامال همراه ما باشید.

 

همانطور که میدانید وجود لپتاپ هادر اموزش های مدارس و خصوصا دانشجویان امروزه به موضوعی مهم تبدیل شده است ، اگر شما لپ تاپ را برای کارهای ساده ای مانند زبان اموزی می خواهید بنابراین یک کروم بوک کار شمارا راه خواهد انداخت اما اگر لپ تاپ را برای انجام محاسبات پیچیده و رندرهای ویدیویی وبرنامه نویسی احتیاج دارید باید به مراتب از لپتاپ ها قویتری استفاده کنید.

 

به هر حال، دانشجویان مهندسی از برنامه‌هایی مانند CAD و Solidworks استفاده می‌کنند که برای اجرای مؤثر، نیاز به لپ‌تاپ قدرتمندتری دارند. یک نوت بوک یا کروم بوک گرانتر لزوماً مناسب نیست. هنگام خرید اغلب دانشجوها با مشکل محدودیت مالی مواجه هستند بنابراین باید دقت کنند که ارزش خرید در برابر کارایی لحاظ شود.

 

یافتن لپتاپ خوب و مقرون به صرفه در بین این همه شرکت های تولید لپ تاپ کمی دشوار است، شما باید در انتخاب لپتاپی کارآمد تمامی سخت افزار های آن را بررسی کنید. بهترین لپ‌تاپ‌ها برای دانشجویان مهندسی باید بتوانند یک روز کامل مطالعه را با یک بار شارژ دوام بیاورند و نباید آنقدر حجیم باشند که جابجایی لپ تاپ به یک کار خسته کننده تبدیل شود.

 

سخت افزار های مهم لپتاپ

سرعت پیشرفت رایانه های رومیزی و قابل حمل به طور چشمگیری در حال افزایش می باشد.در این بخش می خواهیم شما را با سخت افزار های رایانه که در انتخاب  آن بسیار مهم می باشد کمی آشنا کنیم.

 

مادربرد:

همانطور که از نام آن پیداست این قطعه بسیار مهم می باشد چرا که تمامی قطعه های دیگر از جمله cpu یا همان پردازنده ، کارت گرافیک ، رم ها ، هارد ، و سایر قطعات به آن وصل می شوند و تمامی قطعات اطلاعات و دستور های خودرا از طریق مادربرد رد و بدل میکنند.

نحوه نام گزاری مادربرد بر اساس نسل آن متفاوت می باشد چرا که پردازنده و رم ها بر اساس نسل  و سوکت آنها باید انتخاب بشوند.یعنی اینکه شما نمی توانید پردازنده نسل 13 را بر روی مادربرد نسل 10 سوار کنید.

 

پردازنده یا CPU:

این قطعه را مغز کامپیوتر می نامند. CPU  قطعه الکترونیکی میباشد که داده‌های کاربر را پردازش می‌کند، آنها را محاسبه کرده و دستورات داده شده را اعمال میکند.در واقع انتخاب این قطعه  بسیار به مادربرد بستگی دارد یعنی اینکه پردازنده ها دارای سوکت هایی می باشند که فقط به مادربرد های هم نسل خود  قابل اتصال هستند.

نکته دیگر این می باشد از انجایی که انجام پردازش دستگاه با این قطعه می باشد هر چه سرعت آن بالاتر باشد عملیات پردازش شما سریعتر خواهد بود بنابراین در اتخاب CPU و مادربرد خود دقت کنید و هرچه میتوانید لپتاپ به روزتری را انتخاب کنید.

پردازنده ها را دو شرکت اینتل و AMD تولید میکنند.نحوه انتخاب پردازنده های اینتل بر اساس نسل آنها از نسل 1 تا نسل 14 که به تازگی این شرکت از آن رونمایی کرده است تقسیم میشوند.پردازنده های شرکت AMD هم با نام های Rayzen  یک تا 7 شناخته میشوند.

پردازنده های اینتل نسبت به AMD کمی قویتر و همینطور گرانتر میباشند.

کارت گرافیک:

کارت گرافیک پردازش های مربوط به تصاویر را انجام میدهد.این قطعه هم بسیار مهم می باشد به خصوص برای کسانی که می خواهند از لپتاپ برای بازی های ویدیویی و یا رندر های تصویری سنگین با نرم افزار های مهندسی انجام دهند.در اتخاب آن دقت کنید به این صورت که هر چه سرعت کلاک و رم  آن بیشتر باشد بازی ها و نرم افزار ها را ساده تر اجرا خواهد کرد. این قطعه را هم دو شرکت در دنیا تولید میکنند : شرکت NVIDIA و AMD که کارت گرافیک های تولید شده توسط شرکت NVIDIA قویتر و گرانتر می باشند.

کارت گرافیک های NVIDIA دو نوع می باشد. گرافیک های QUADRO و   NVIDIA Gforce یا NVIDIA RTX.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر وارد لینک زیر شوید:

مقایسه کارت گرافیک کوادرو و جی فورس

     بهترین لپ تاپ های استوک دانشجویی

 

رم:

رم اطلاعات را به صورت کوتاه مدت و تصادفی در خود ذخیره میکند.اتخاب رم ها ساده میباشد به این صورت که هر چه مقدار آن بیشتر باشد بهتر است.

 

 

هارد:

این قطعه بر خلاف رم ها اطلاعات را به صورت دایمی در خود ذخیره میکنند.در بازار 4 نوع هارد وجود دارد که بر اساس سرعت خواندن اطلاعات تقسیم می شوند.

هارد HDD هارد های معمولی میباشد.

هارد SSD معمولی.

هارد SSD M2

هارد های پر سرعت SSD M2 NVMe.

 

اندازه و کیفیت صفحه نمایش لپتاپ

این مورد هم بسیار مهم میباشد.بعضی می خواهند با لپتاپ  خود گیم بازی کنند بنابراین بزرگ بودن و کیفیت صفحه نمایش بسیار مهم میباشد.بعضی به انجام کارهای روزمره مانند وب گردی و فیلم نگاه کردن دستگاه را میخرند. و تعدادی هم لپتاپ را برای انجام کارهای مهندسی حرفه ای تهیه خواهند کرد.پ

برای هر سه دسته مطلب بالا  لپ تاپ های متنوعی وجود دارد.لپ تاپ هایی با صفحه نمایش  HD, FULL HD , 2K , 4K , 8K و همچنین اندازه ی صفحه نمایش از 12 اینچ و تا 17 اینچ میباشد.

ترتیب کیفیت صحه نمایش به ترتیب از پایین به بال عبارت است از:

HD معمولی و پایین

FULL HD بالا

2K خیلی بالا

4K عالی

8K خیلی عالی

 

 

خوشبختانه، ما بسیاری از لپ‌تاپ‌ها را در طول سال‌ها مورد ازمایش قرار داده و در این مقاله چند لپ  تاپ  خوب  را از همه لحاظها بررسی و در این مقاله گرداوری کرده ایم. بنابراین می‌دانیم که کدام یک برای انتخاب هر کاربر مناسب آن می باشد. برخی از آنها از لحاظ ارزش خرید بالا نسبت به قیمت داردند ، در حالی که برخی از آنها کمی  گرانتر میباشند، اما دارای سخت افزار قویتری هستند.

 

 

چیز هایی که یک لپ تاپ را برای دانشجویان رشته مهندسی خاص می کند

چیز هایی که یک لپتاپ را برای دانشجویان رشته های مهندسی خاص میکند مثلا یک دسته از دانشجویان از لپتاپ برای کارهایی مانند وب گردی و بیشتر یک سری از نرم افزار های ساده مانند نرم افزار هلو که برای حساب داری میباشد و یا برای تماشای فیلم و ویدیو از ان استفاده میکنند که در این حالت به سخت افزار قدرتمندی احتیاج ندارند.

 

اما لپ‌تاپ‌های برخی از دانشجویان مهندسی باید برنامه‌های پرقدرت را در بسیاری از ویندوزها اجرا کند. این می تواند یک پنجره CAD، یک سرویس نقشه برداری بزرگ ، یک برگه بزرگ اکسل  و یا اینکه نرم افزارهای سنگین ویرایش ادیت عکس و ویدیو باشد.  که همه به طور همزمان باز و اجرا می شوند.

بهترین لپ تاپ های دانشجویی

 

لپ تاپ های این سری از دانشجویان به دلیل استفاده از نرم افزارهای سنگین دارای گرافیک های قدرتمندتر ،پردازنده های حرفه ای تر و همچنین رم و هارد بالاتر می باشند این در حالی است که برخی از دانشجویان باید  لپ تاپ هایی تهیه کنند که  اکثرا دارای وزنی سبک ،عمر باطری طولانی،و یا دیگر مشخصات می باشد.

 

نکات مهم انتخاب بهترین لپ تاپ های دانشجویی

از آنجایی که مهندسان احتمالاً از برنامه‌های پیچیده‌ای مانند اتوکد، و سالیدورکس استفاده می‌کنند، برای اجرای روان و مؤثر آن‌ها به یک لپ‌تاپ با قدرت کافی نیاز دارند.

 

کارشناسان ما در مرکز خرید فرامال لپ‌تاپ های با آخرین تراشه‌های Core i5 یا Core i7 اینتل ،حداقل 16 گیگابایت رم توصیه می‌کنند– بسیاری از برنامه‌هایی که دانشجویان مهندسی به آن‌ها نیاز دارند (مانند برنامه‌هایی که در بالا ذکر کردیم)و کارهایی مانند مدل‌سازی سه‌بعدی و رندر ویدیو برای اجرای انها نیاز به کارت گرافیک قدرتمندی دارید.  این بدان معناست که داشتن یک لپ تاپ با کارت گرافیک اختصاصی – به جای لپ تاپ هایی که گرافیک های انها به صورت آنبرد توسط پردازنده تامین می شود، بسیار حائز اهمیت است.

گروه بندی لپ تاپ ها

در گروه بندی لپ تاپ ها این تقسیم بندی به دو صورت انجام میشود:

لپ تاپ های صنعتی:

در انتخاب اول لپ تاپ های صنعتی که همانطور که از نامش مشخص است این لپتاپ ها مخصوص کارهای سنگین مهندسی طراحی شده اند   از لحاظ بدنه بسیار مستحکم میباشند و همینطور دارای گرافیک های شرکت کوادرو میباشند که از لحاظ پایداری نسبت به گرافیک های گیمینگ بسیار بهتر عمل میکنند..

 

لپ تاپ های گیمینگ:

لپ‌تاپ‌های گیمینگ هم می‌توانند به عنوان گزینه‌های مناسب برای دانشجویان مهندسی باشند، زیرا آن‌ها دارای گرافیک های قدرتنمدی هستند که میتوانند بازی های را به راحتی اجرا کنند.  و میتوان از ان برای  نرم‌افزارهای سنگین مهنسی هم استفاده کرد.

 

 بهترین لپ تاپ های دانشجویی

 

 

شماره 1 لیست : Zbook 15U G5-G6

بله اولین انتخاب ما این لپ تاپ می باشد.این مدل در 3 کانفیگ وجود دارد.کانفیگ اول مناسب افراد عادی ، کانفیگ دوم مخصوص دانشجویانی که از لپتاپ برای کارهای سبک مهندسی استفاده میکنند و کانفیگ سوم مخصوص افرادی می باشد که از لپ تاپ برای کار های کمی سنگینتر استفاده میکنند.

 

بهترین لپ تاپ های استوک دانشجویی

 

برای کسب اطلاعات بیشتر ، دیدن مشخصات ، استعلام قیمت و یا خرید لپتاپ Zbook 15 U G5 هر 3 کانفیگ وارد لینک زیر بشوید:

استعلام قیمت و یا خرید لپ تاپ دست دوم Zbook 15U G5

 

 

شماره 2 لیست : HP Vitus 15

 

 

 

در نگاه اول این لپ‌تاپ به‌عنوان یک لپ‌تاپ گیمینگ به بازار عرضه شده است، اما طراحی ساده HP Victus 15 (به دور از «زیبایی مورد نظر یک  گیمر» بسیار قدرتمند می باشد.همانطور که میدانید  این مدل‌های شرکت HP  مجهز به RTXمی باشد که آن را برای هر دانشجوی مهندسی که به‌صورت گرافیکی کار می‌کند، به گزینه‌ای مناسب تبدیل کرده است.

همچنین برای لپ‌تاپ‌هایی با پردازنده گرافیکی مجزا به‌طور قابل‌توجهی ارزان است، که احتمالاً هر مهندس تازه‌کاری را با بودجه کم خشنود خواهد کرد. در طول آزمایش های ما در مرکز خرید فرامال، عملکرد آن در معیارهای استاندارد ما کمتر از سایر لپ‌تاپ‌های گیمینگ بود، اما این اختلاف بسییار اندک بود که خبر بسیار خوبی است. همچنین اچ پی از لحاظ خنک سازی در این دستگاه عالی عمل کرده به طوریکه مجهز به دو فن و یک دریچه هوای بزرگ در پایین است.

بهترین لپ تاپ های استوک دانشجویی

 

صفحه نمایش 15.6 اینچی FHD روشن و به طور کلی کیفیت ساخت قوی به این معنی است که اگرچه این لپ‌تاپ سبک‌ترین لپ‌تاپ در این تجارت نیست، اما به‌عنوان جایگزین دسکتاپ و ابزاری برای کار در حین حرکت، به راحتی کار می‌کند. همچنین با شاسی ساخته شده از پلاستیک بازیافتی پس از مصرف و رنگ مبتنی بر آب سازگار با محیط زیست، انتخاب خوبی برای افراد آگاه به محیط زیست می باشد.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر ، دیدن مشخصات ، استعلام قیمت و یا خرید لپتاپ HP VICTUS 15  کانفیگ های مختلف وارد لینک زیر بشوید:

استعلام قیمت و یا خرید لپ تاپ استوک HP VICTUS 15

شماره 3 لیست : HP Zbook 15 G5

شماره 3 لیست ما لپ تاپ دیگری از شرکت اچ پی می باشد.این لپتاپ قدرتمند با پردازنه I7 نسل هشتمی خود همچنین با گرافیک NVIDIA QUADRO P2000 4GB از پس تمامی نرم افزار ها  بر خواهد آمد.

 

بهترین لپ تاپ های استوک دانشجویی

 

برای کسب اطلاعات بیشتر ، دیدن مشخصات ، استعلام قیمت و یا خرید لپتاپ Zbook 15 G5  کانفیگ های مختلف  وارد لینک زیر بشوید:

 

استعلام قیمت و یا خرید لپ تاپ دست دوم Zbook 15 G5

 

 

 

شماره 4 لیست : HP SPACTER 15 X360

این لپ تاپ یکی از زیباترین لپتاپ های دنیا می باشد با رنگ مشکی و طلایی خود دل هر کسی را خواهد برد.

 

بهترین لپ تاپ های استوک دانشجویی

 

برای کسب اطلاعات بیشتر ، دیدن مشخصات ، استعلام قیمت و یا خرید لپتاپ HP SPECTER 15 X360  کانفیگ های مختلف  وارد لینک زیر بشوید:

 

استعلام قیمت و یا خرید لپ تاپ دست دوم HP SPECTER 15 X360

 

 

شماره 5 لیست : Hp Zbook 17 G5

 

یک لپ تاپ همه فن حریف و قدرتمند تمامی کارهای شما را انجام خواهد داد و شما را ناامید نخواهد کرد.از لحاظ پورت ها کامل ، گرافیک قدرتمند و حرفه ای Quadro P3200  اینها گزینه هایی از مشخصات این دستگاه زیبا و منحصر به فرد می باشند.

 

 

بهترین لپ تاپ های استوک دانشجویی

هم اکنون شما میتوانید برای استعلام قیمت ، ثبت سفارش و یا خرید لپتاپ Zbook 17 G5  وارد لینک زیر شوید:

 

استعلام قیمت و یا خرید لپتاپ Zbook 17 G5

نتیجه

 

آیا دانشجویان مهندسی به لپ تاپ قدرتمند نیاز دارند؟

همانطور که در ابتدای این مقاله بیشتر توضیح دادیم، دانشجویان مهندسی نیاز به یک لپ تاپ قدرتمند دارند. این گروه  باید بتوانند لپ‌تاپ‌های خود را بسیار بیشتر از دیگران در بسیاری از رشته‌های دیگر به دلیل برنامه‌هایی که به آنها تکیه می‌کنند، پیش ببرند.  یک پنجره CAD یا SolidWorks به طور قابل‌توجهی قدرت بیشتری نسبت به یک سند متنی یا جستجوی وب دارد.

 

کدام لپ تاپ برای دانشجویان مهندسی برای شما بهترین است؟

هنگام انتخاب بهترین لپ تاپ برای دانشجویان مهندسی، با در نظر گرفتن نیازهای اولیه خود اقدام به خرید کنید. باید عمر باتری لپ تاپ را در نظر بگیرید. باتری تمام روز به این معنی است که شما مجبور نخواهید بود هر جا که می روید شارژر را با خود حمل کنید. اما اگر قرار است تنظیمات خود را در یک مکان انجام دهید، ظرفیت باتری کمتر نیز مهم خواهد بود. اگر با فایل‌های پرمصرف زیادی کار می‌کنید، حتماً لپ‌تاپ با فضای ذخیره‌سازی بالا را انتخاب کنید، در غیر این صورت باید یک هارد دیسک اکسترنال را نیز با خود حمل کنید. در نهایت، به پورت های اتصال، ویژگی های امنیتی، نمایشگر و قیمت توجه کنید.

 

چگونه بهترین لپ تاپ ها را برای دانشجویان مهندسی آزمایش کردیم

ارشناسان ما در مرکز خرید فرامال برای آزمایش بهترین لپ‌تاپ‌ها برای دانشجویان مهندسی، جنبه‌های مختلفی مانند CPU، GPU، قابلیت حمل، ذخیره‌سازی و طراحی آن‌ها را بررسی کرده‌ایم. همین طور عملکرد کلی آنها و اینکه چه نوع کاربرانی برای آنها مناسب تر هستند را ارزیابی کردیم. و عمر باتری، ویژگی‌های امنیتی، صفحه‌نمایش آن‌ها را تجزیه و تحلیل  و بررسی کردیم که آیا لوازم جانبی دیگری هم دارند. ما همچنین پورت های اتصال، وزن و قیمت آنها را از جمله موارد دیگر را مورد ارزیابی قرار دادیم.

 

اول صفحه