فرامال fara mall
No products in the cart.

تاریخچه اسکانیا

                                                   تاریخچه اسکانیا

 

 

          فهرست مطالب

 

 

 

 

 

شرکت بزرگ اسکانیا یکی از پیشروترین تولیدکنندگان خودروهای تجاری در جهان است. این برند سوئدی در سه قاره کامیون و اتوبوس تولید می کند.ما در مرکز خرید فرامال نگاهی به تاریخچه این شرکت که رمز موفقیت 130 ساله آن را نشان می دهد انداخته ایم.همچنین تمامی مدل ها و سیستم نام گذاری آنها را هم مورد بررسی قرار داده ایم.

تاریخچه اسکانیا-لوازم یدکی موتور اسکانیا-مرکز خرید فرامال

 

برای  استعلام قیمت ، ثبت سفارش و یا خرید لوازم اسکانیا جدید وارد لینک زیر شوید:

 

خرید لوازم اسکانیا جدید

خرید لوازم اسکانیا قدیم

غوغای شرکت اسکانیا Scania

 

تاریخچه شرکت اسکانیا-لوازم یدکی موتور اسکانیا-مرکز خرید فرامال

غرفه نمایشگاه تجاری اسکانیا در نمایشگاه بین المللی خودرو (IAA) در فرانکفورت در سپتامبر 1969 یک کامیون انفرادی با یک موتور روی سکوی جلوی آن به نمایش گذاشت  که این امر در دنیای خودروهای تجاری غوغایی به پا کرد.

 

 

در واقع موتور مورد بحث یک موتور 14 لیتری V8 توربو دیزل با 350 اسب بخار قدرت بود.

 

باورش تقریبا در ان زمان غیرممکن بود. پیش از این هرگز چنین موتور کامیون قدرتمندی در اروپا وجود نداشت. در آن زمان، حد مجاز در نظرگرفته شده  برای کامیون ها معمولاً 250 اسب بخار بود.

 

موتور نمایش داده شده در فرانکفورت نه تنها قدرت زیادی داشت بلکه از نظر کارایی شگفت آور بود، در جاده قابلیت اطمینان بی نظیری داشت به طوری که مطبوعات تجاری به آن لقب «پادشاه جاده» دادند.

 

 

 

 

امروزه موتور V8 تبدیل به نماد این شرکت شده است که در ان زمان کاملا نوآورانه بود.شرکت اسکانیا با تولید موتور V8  دنیای موتورهای دیزلی را دگرگون ساخت و تبدیل به شرکتی شد که تا به امروز به لطف کارآفرینی بالا، بهترین عملکرد فنی و توجه دقیق به نیازهای مشتریان خود در بین همگان شناخته شده می باشد.

تاریخچه شرکت اسکانیا-لوازم یدکی موتور اسکانیا-مرکز خرید فرامال

 

 

 

تاریخچه شرکت اسکانیا-لوازم یدکی موتور اسکانیا-مرکز خرید فرامال

تاسیس شرکت اسکانیا Scania

 

فیلیپ ورسن، Vagnfabriks Aktie Bolaget i Södertelge – که بعداً به اختصار “VABIS” نامیده شد -این شرکت را در 11 دسامبر 1891 در سوئد تأسیس کرد.

 

 

 

او قبلاً هم در زمینه کار افرینی کارنامه خوبی از خود نشان داده بود. در آن زمان، شبکه راه‌آهن سوئد به سرعت در حال رشد بود و شرکت‌های تازه تاسیس راه‌آهن به واگن هایی برای حمل و نقل مردم و کالاها نیاز مبرم داشت. و این دقیقاً همان چیزی است که ورسن در شرکت خود ارائه می داد.  مدت زیادی نگذشت که Vagnfabriken تنوع محصولات خود را گسترش داد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ایده گسترش تنوع محصولات عمدتاً به لطف مهندس گوستاف اریکسون به وقوع پیوست که در سال 1896 وارد این شرکت شد.او زمانی که هنوز جوان بود طولی نکشید که  شرکت را ترک کرد تا تجارتی را برای خود راه اندازی کند.

 

تاریخچه شرکت اسکانیا-لوازم یدکی موتور اسکانیا-مرکز خرید فرامال

تاریخچه شرکت اسکانیا-لوازم یدکی موتور اسکانیا-مرکز خرید فرامال

 

 

 

اریکسون علاقه زیادی به اتومبیل داشت به همین دلیل او یک موتور احتراقی طراحی کرد. همچنین وی قبلاً یک ماشین سواری چهار نفره در سال 1897  که اولین خودروی سوئد که هنوز می‌توانید آن را در موزه Tekniska در استکهلم ببینیدطراحی کرد.

 

تاریخچه شرکت اسکانیا-لوازم یدکی موتور اسکانیا-مرکز خرید فرامال

 

 

 

 

 

در سال 1902 اولین کامیون توسط او ساخته شد، کامیونی با موتور باکسر دو سیلندر، 9 اسب بخار، حداکثر سرعت 12 کیلومتر در ساعت و ظرفیت بار 1.5 تن. با همکاری اریکسون با فیلیپ ورسن در سال 1907 یک کارخانه جدید برای تولید انبوه موتورها و وسایل نقلیه جاده ای در مقابل کارخانه اصلی واگن سازی با نام تجاری جدید VABIS ساخته شد.

 

 

 

در سال 1902  برای اولین بار کامیونی در مالمو، تقریباً 600 کیلومتری جنوب غربی سودرتاله، توسط اسکانیا ساخته شد، شرکتی که دو سال قبل به عنوان تولید کننده دوچرخه تاسیس شده بود. در سال 1911، این دو شرکت با هم ادغام شدند و نام خود را به Scania-Vabis تغییر دادند و به طور کامل (در ابتدا) خودروهای سواری و سپس بر روی ساخت کامیون‌ها، اتوبوس‌ها تمرکز کردند.

 

 

 

اسکانیا که به تازگی تأسیس شده بود، فناوری‌ها و اصولی را زنده کرد که هنوز در  شرکت اسکانیا امروزی به انها پایبند می باشند.

 

در این میان، مهندس گوستاف اریکسون اولین موتور V8 را در سال 1916 ارائه داد.این موتور در ابتدا برای استفاده در کشتی ها طراحی شده و از ان در واقع به عنوان یک ژنراتور در موتورهای حرکتی استفاده می شد.

 

 

 

 

 

 

 

اما مهمتر از همه اینها،شرکت اسکانیا  روشی برای برخورد با مشتریان خود پیدا کرد که تا ان زمان کمتر شرکتی به ان توجه میکرد و ان هم برخورد مشتری محور بود. سوال اصلی و دغ دغه مهندسان این شرکت این بود که چگونه می توانیم خواسته ها و انتظارات مشتریان را به بهترین شکل ممکن برآورده کنیم؟

 

 

 

تاریخچه شرکت اسکانیا-لوازم یدکی موتور اسکانیا-مرکز خرید فرامال

 

این تغییر روند فکری با بازی های المپیک تابستانی 1912 در استکهلم ایجاد شد. شهر می خواست ماشین های آتش نشانی جدید و مدرن را برای این رویدادها از کشورهای دیگر در اختیار بگیرد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

از آنجایی که معادل این ماشین ها در سوئد وجود نداشت، استکهلم مجبور شد آنها را از آلمان بخرد. این موضوع باعث شد تا این شرکت به تکاپو بیافتد تا بالاخره طولی نکشید که  در همان سال، Scania-Vabis اولین کامیون خدمه اتش نشانی را ساخت.

 

 

 

 

 

 

 

در سال 1922، این شرکت اتوبوس های پست ویژه ای را برای شمال سوئد تولید کرد. در فصل زمستان  این خودروها را  با زنجیر های چرخ و همچنین تجهیز آنها به برف روب برای سهولت سفر گام جدیدی را در ساخت ماشین های سنگین  برداشت.

 

تاریخچه شرکت اسکانیا-لوازم یدکی موتور اسکانیا-مرکز خرید فرامال

 

به این ترتیب، آنها پس از بارش برف سنگین یک روش حمل و نقل قابل اعتماد برای مسافران و اقلام پستی به وجود اوردند و در عین حال جاده ها را نیز تمیز می کردند. تمایل اسکانیا برای برآورده ساختن تک تک خواسته های مشتریانش همچنان بدون تغییر باقی مانده است.

 

 

سیستم مدولار سازی

 

این روند مشتری مداری شرکت Scania Vaibis در سال 1930 انجام شد و تاکنون نیز ادامه دارد.Scania-Vabis اولین موتور با طراحی مدولار خود را وارد بازار کرد.این موتور در سه نوع عرضه شد: با چهار، شش و هشت سیلندر این اولین موتوری بود که در سال 1951 قابلیت سوپر شارژ داشت.

 

 

 

در دهه های بعدی، شرکت این اصل را بیشتر اصلاح کرد تا اینکه در سال 1980، سری کامیون های GPRT، اولین نسل خود را به بازار عرضه کرد. استحکام شاسی، نوع موتور و گیربکس، فرم، ارتفاع و اندازه کابین راننده اپشن هایی بود که مشتریان– برای اولین بار، می توانستند انتخاب کنند که چگونه این پارامترها را با هم ترکیب کنند و موتور انتخابی خود را سفارش دهند. مفهوم مدولارسازی سپس به سرعت در تأسیسات تولید در آمریکای جنوبی و آسیا معرفی شد و این امر به مشتریان در سراسر جهان تا حد امکان حق انتخاب می داد.

 

تاریخچه شرکت اسکانیا-لوازم یدکی موتور اسکانیا-مرکز خرید فرامال

 

 

 

 

 

کامیون های اسکانیا

 

همانطور که میدانید .تمامی شرکت های تولید کامیون سنگین ، نیمه سنگین یا کامیونت و ماشین های سبک از سیستم نام گذاری خاصی برای ماشین های خود استفاده می کنند.اسکانیا هم برای تمامی مدل های خود از این موضوع استفاده کرده است.

 

 

 

سری L یا کامیونت های اسکانیا

 

کامیون های دارای کابین کم  که برای رانندگی در داخل شهر طراحی شده اند.

 

همانطور که کسب و کار شما منحصر به فرد است، شهری که در آن فعالیت می کنید نیز منحصر به فرد می باشد. رانندگی در داخل شهر شامل شروع و توقف های زیاد، رفت امد زیاد به داخل و خارج ماشین، و نیازمند  دائمی جمع بودن حواس نسبت به سایر وسایل نقلیه و عابران پیاده در اطراف کامیون در حین رانندگی است.

 

 

 

تاریخچه اسکانیا

 

 

 

 

 

 

 

در سری L اسکانیا ایمنی در آن ، چه برای راننده و چه برای عابرین و سایر وسایل نقلیه از سوی سازنده بسیار بر روی آن کار شده است.  این کامیون برای عملیات پر هیجان در شرایط شهری تنگ طراحی  شده .شرکت اسکانیا در مدل سری L توانسته است به خوبی  فضای داخلی کابین را جادار همراه با ابعاد بیرونی جمع و جور ترکیب  کند. دسترسی عالی بین کابین، در صورت نیاز به چک کردن ماشین شما به راحتی می توانید به قطعات آن دسترسی پیدا کنید ، دید بهبود یافته و همچنین ورود و خروج در این خودرو بسیار آسان شده است.

 

 

 

کامیون های سری P

 

این سری کامیون های همه کاره شرکت اسکانیا می باشد.تقریبا با توجه به سبک بودن کابین ، قابلیت دید بالا می توان در همه کارهای خود از جمله عملیات شهری و منطقه ای ، ساخت و ساز و سایر شرایط به آن اعتماد کرد.

 

بدون کاهش قدرت رانندگی کنید. علاوه بر قدرت این شرکت دوست دار محیط زیست توانسته است در این مهم  با تولید موتور های 7 ،9 و 13 لیتری با فناوری SRC قدم های بزرگی در این راستا بردارد.

 

 

 

اسکانیا می‌گوید کامیون‌های سری P آن به لطف میدان دید وسیع و طراحی اثبات‌شده در کاربردهای سخت، برای عملیات شهری بهینه هستند. به لظف موتورهای 7، 9 یا 13 لیتری که طیف وسیعی از سطوح قدرت را پوشش می دهند میتوان در تمامی کارها روی آن حساب کرد. موتورهای 7 لیتری اسکانیا با قدرت 220 اسب بخار (164 کیلووات) و موتورهای 13 لیتری یورو 6 که به 500 اسب بخار (373 کیلووات) می رسند. نکته جالب این می باشد که انتخاب گسترده موتور با طیف گسترده گیربکس مطابق با کاربرد مورد نظر هر کامیون مطابقت دارد. پیکربندی شاسی برای سری P شامل واحدهای تراکتور و کامیون‌های سفت و سخت در طرح‌های مختلف محورهای جلو، عقب و هدایت‌شونده است.

 

 

 

 

 

تاریخچه اسکانیا

 

 

 

سری G

 

دید بهبود یافته

 

در سری G ویژگی هایی مانند موقعیت جدید صندلی راننده، پایین آمدن شیشه کناری، طراحی باریک جدید ستون های A و سطح بزرگتر شیشه، سطح کاملا جدیدی از دید را به برای رانندگی ایمن تر به وجود می اورد. همچنین در این سری داشبورد نیز برای افزایش دید رو به جلو پایینتر آمده است.

 

گزینه ذخیره سازی

 

فضای ذخیره سازی سقف جلو در کابین  معمولی جدید دارای فضای زیادی را برای نگهداری کلاه ایمنی، دستکش و سایر وسایل به وجود آورده است. شما می توانید  در ماژول ذخیره‌سازی دیوار عقب، اقلام را به روشی منظم ذخیره کنید تا در صورت نیاز به راحتی آنها را پیدا کنید، و در نتیجه آن یک محیط کاری مرتب و دلپذیر خواهید داشت.

 

سوخت های تجدید پذیر اسکانیا طیف گسترده ای از موتورها را ارائه می دهد که با سوخت های تجدید پذیر سازگار می باشند، بنابراین شما  می توانید قدرت عملیاتی کامل خود را برای انجام کار در این مدل از شرکت اسکانیا پیدا کنید. سری G  شامل موتور جدید اسکانیا سوپر 13 لیتری است که به صرفه جویی 8 درصدی در سوخت پیشرانه کمک می کند.

 

 

 

تاریخچه اسکانیا

 

 

 

 

 

 

 

کامیونهای سری R یا یک خانه سیار

 

سری R متمایز ، محکم تر و در عین حال تیزتر از سایر کامیونهای اسکانیا است.آماده باشید شما راحتی، دید و کنترل پیشرو را در این سری حس خواهید کرد. موقعیت بهینه شده برای راننده جایی است که اسکانیا با طراحی داخلی کابین سری R طوفان به پا کرد. پانل ابزار مدولار را در این سری ارتقا داد، به این صورت که شما  با یک  نمایشگر بزرگتر، گرافیک بالاتر  و کنترل های بصری که همه اینها را در نوک انگشتان خود می توانید حس و کنترل کنید .با این امکانات میتوانید تمام توجه خود را در جاده های پیش رو حفظ کنید.
در شرایط سخت رانندگی ، دور از خانه صد در صد  یک راننده راضی راننده بهتری است. در یک تخت راحت ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ میلی متری خواب راحت داشته باشید و با استفاده از گزینه های ذخیره سازی هوشمند، وسایل شخصی خود را مرتب جاسازی کنید همچنین  با داشبورد بهینه شده و سرگرمی درون‌برد، زندگی در جاده با سری R راحت‌تر شده است.

 

 

 

کاهش مقاومت هوای جلو، سقف، جانبی، زیر بدنه  و  همه قسمت‌ها برای ساده‌سازی جریان هوا و همچنین دستیابی به کمترین مقاومت هوای ممکن، ارزیابی و بهینه‌سازی شده‌اند. شکل کابین، گوشه های آن و روشنایی یکپارچه به کاهش کشش آیرودینامیکی کمک می کند. تمام شکاف ها و زوایا برای دستیابی به جریان هوای کارآمدتر بازنگری و ارتقا داده شده اند.

 

 

 

موتورهای 13 لیتری سری R کاملاً مهندسی شده‌اند و راندمان سوخت عالی را بدون به خطر انداختن عملکرد موتور ارائه می‌کنند. موتور جدید اسکانیا سوپر 13 لیتری این گام را فراتر می برد و به صرفه جویی 8 درصدی در سوخت پیشرانه کمک می کند.

 

 

 

تاریخچه اسکانیا

 

 

 

و اما سری S   یا بهشت رانندگان

 

سری S خطر راحتی راننده رابه دلیل راحتی بیش از حد کابین در مسافت های طولانی افزایش می دهد. اسکانیا در این مدل خود به قدری امکانات در نظر گرفته است که شما باید انها را کشف کنید .  امکاناتی از قبیل فضای ذخیره سازی گسترده و منظره استثنایی از موقعیت راننده، همگی به جذابیت منحصر به فرد آن می افزایند.

 

 

 

طراحی ممتاز

 

سری S سطح کاملاً جدیدی از تجمل را برای رانندگی در مسافت های طولانی به ارمغان آورده است. این کامیون برای راحتی راننده ،همچنین افزایش تمرکز و دید عالی بر محیط رانندگی ، فضای داخلی لوکس ، ایمنی و قابلیت اطمینان توسعه یافته است.

 

 

 

موتورهای قدرتمند

 

کامیون های قدرتمند و کم مصرف ما افسانه ای هستند. درسری S این موضوع  بیشتر تقویت شده است. تمامی موتورهای سری S کنترل آلایندگی را فقط با SCR ارائه می‌کند، با سیستم پیشرو Scania Twin-SCR که اکنون در جدیدترین محدوده موتورهای 13 و 16 لیتری در دسترس می باشند که این موضوع  تاثیرات زیست‌محیطی و مصرف سوخت را بدون افت قدرت کاهش می‌دهد.

 

تاریخچه اسکانیا

 

 

 

 

نتیجه:

 

امیدوارم در این مقاله با فراز و نشیب های یکی از بزرگترین شرکت های تولید ماشین های سنگین نیمه سنگین و سبک همراه ما بوده باشید.این شرکت پیشگام همیشه یکی از بهترین راه حل ها در این زمینه را برای راحت تر شدن نقل و انتقالات ارائه داده است.

 

 

 

بازگشت به بالای صفحه