فرامال fara mall
No products in the cart.

توربو شارژ چیست

توربو شارژ چیست

 

 

Turbo charger

Turbo charger

 

توربو شارژ چیست ؟ از آنجایی که همه موتورها به هوا و سوخت وابسته هستند، می دانیم که افزایش این عناصر در محدوده های تعیین شده باعث افزایش قدرت موتور می شود، اما اگر سوخت را افزایش دهیم باید بتوانیم تمام آن را بسوزانیم وگرنه مخلوط بسیار غنی می شود که می تواند کاملاً مخرب باشد. برای برآوردن نیازهای ما برای قدرت، این جریان نیاز به هوا دارد.

وارد کردن هوای بیشتر نسبت به وارد کردن سوخت بیشتر مشکلاتی را به همراه دارد. هوا همیشه در اطراف ما است و تحت فشار است (در سطح دریا این فشار حدود 15 p.s.i است) و این است که وقتی با حرکت القایی موتور ترکیب می شود، هوا را وارد سیلندرها می کند. برای افزایش بیشتر جریان هوا، یک پمپ هوا (Turbo charger) تعبیه شده و هوای فشرده به داخل موتور دمیده می شود. این هوا با سوخت تزریق شده مخلوط می شود و به سوخت اجازه می دهد تا با کارایی بیشتری بسوزد و قدرت خروجی موتور افزایش یابد.

یکی دیگر از جنبه های Turbo charger، که ممکن است مورد توجه باشد، موتوری است که به طور منظم در ارتفاعات بالا کار می کند، جایی که هوا چگالی کمتری دارد و Turbo charger می تواند مقداری از نیروی از دست رفته ناشی از افت فشار هوا را بازگرداند. قدرت موتور در ارتفاع 8000 فوتی تنها 75 درصد قدرت آن در سطح دریا است.

 

 

تفاوت موتور Diesel Turbo charger با موتور بنزینی تنفس طبیعی سنتی

 
 

تفاوت قابل توجهی بین یک موتور دیزل Turbo charger و یک موتور بنزینی تنفس طبیعی سنتی این است که هوای ورودی به موتور دیزل قبل از تزریق سوخت فشرده می شود. اینجاست که Turbo charger برای توان خروجی و کارایی موتور دیزل بسیار مهم است.

5 تفاوت قابل توجه:

1-وظیفه Turbo charger این است که هوای بیشتری را که در سیلندر موتور جریان دارد فشرده کند.

توربو شارژ چیست

توربو شارژر در مرکز خرید فراامال

2-هنگامی که هوا فشرده می شود، مولکول های اکسیژن به هم نزدیک تر می شوند.

3-این افزایش هوا به این معنی است که می توان سوخت بیشتری را برای موتورهای تنفس طبیعی با همان اندازه اضافه کرد.

4-این امر باعث افزایش قدرت مکانیکی و بهبود راندمان کلی فرآیند احتراق می شود.

5-بنابراین، اندازه موتور را می توان برای یک موتور Turbo charger کاهش داد که منجر به بسته بندی بهتر، مزایای کاهش وزن و به طور کلی بهبود مصرف سوخت می شود.

 

 

Turbo chargerچگونه کار می کند؟

یک Turbo charger از دو بخش اصلی تشکیل شده است: 1-توربین و 2-کمپرسور. توربین از چرخ توربین و محفظه توربین تشکیل شده است. این وظیفه محفظه توربین است که گاز خروجی  را به داخل چرخ توربین هدایت کند. انرژی حاصل از گاز خروجی، چرخ توربین را می چرخاند و سپس گاز از طریق ناحیه خروجی اگزوز از محفظه توربین در Turbo charger خارج می شود.

 

کمپرسور Turbo charger نیز از دو قسمت تشکیل شده است: 1-چرخ کمپرسور  و 2-محفظه کمپرسور. نحوه عملکرد کمپرسور در Turbo charger برخلاف توربین است. 1-چرخ کمپرسور توسط یک شفت فولادی آهنگری به توربین متصل می شود و همانطور که توربین چرخ کمپرسور را می چرخاند، چرخش با سرعت بالا هوا را می کشد و آن را فشرده می کند.2- سپس محفظه کمپرسور جریان هوای پرسرعت و کم فشار را از طریق فرآیندی به نام انتشار به جریان هوای پرفشار و کم‌سرعت تبدیل می‌کند.3- هوای فشرده به داخل موتور رانده می شود و به موتور اجازه می دهد تا سوخت بیشتری را برای تولید قدرت بیشتر بسوزاند.

 

 

 

شرکتCummins

Turbo Charger

ساختمان کامینز Cummins

Cummins تنها سازنده‌ای است که تنها بر روی فناوری‌های توربو موتورهای دیزلی متوسط ​​تا سنگین متمرکز شده است. برای بیش از 60 سال، راه حل های نوآورانه و قابل اعتماد Turbo charger را برای مشتریان خود ارائه داده و چشم انداز این شرکت برای راه حل های Turbo charger، به لطف میراث غنی برند <ش Holset® این شرکت را به عنوان یک رهبر فناوری متمایز می کند.

موتورهای دیزلی تجاری به فناوری‌های پیشرفته‌ای نیاز دارند که بازدهی را ارائه می‌دهند و الزامات انتشار آلاینده‌های شدید را برآورده می‌کنند. فناوری‌های ثابت، ضایعات، متغیر، دو مرحله‌ای، توربوترکیب و منبسط‌کننده حرارت اتلاف شرکت کامینز به طور خاص برای ارائه راندمان بالاتر و هزینه کمتر توسعه یافته‌اند.

 

 

 

 

 

 

صفحه فروش توربو های دیزل در مرکز خرید فرامال

 

صفحه فروش توربو های سواری در مرکز خرید فرامال